Pete Sampras Neto vrednost

Anonim

Pete Sampras Neto vrednost: Pete Sampras je ameriški upokojeni teniški igralec, ki ima neto vrednost 150 milijonov dolarjev. Pete Sampras se je rodil 12. avgusta 1971 v Potomcu, Maryland. Nekdanji svetovni igralec št. 1 je Sampras imel impresivno 14-letno turnirsko kariero in osvojil 14 naslovov singla Grand Slam, tako da je postal prvi igralec, ki je premagal rekord Roya Emersona s 12 slamkami. Sampras je osvojil tudi 7 glavnih naslovov v zaprtih prostorih (5 ATP letošnjih svetovnih prvenstev in 2 pokala Grand Slam pokala). Prepoznal je enega največjih teniških igralcev vseh časov. Bil je petkratni prvak U.S. Open in sedemkratni prvak v Wimbledonu in je v večini 90-ih prevladoval v športu. Zgodaj v svoji formaciji je sodeloval z Peter Fischer, amaterskim trenerjem in pediaterom, in Sampras je kmalu skočil na zgornji del ameriškega mladinskega kroga. Pri starosti 14 let sta Sampras in Fischer radikalno spremenila svojo igro. Sampras, ki je oboževal Rod Laverja, se je preselil v svojo osnovno igro. Pristop se je na začetku odzval na frustracije, vendar mu je na koncu pomagal prevladovati Grand Slam turnirje, kot sta Wimbledon in ZDA Open. Sampras je v mladosti pokazal izjemne atletske sposobnosti in se je obrnil na poklicnega tekmovanja, ko je imel le 16 let. Za šest let naravnost (1993-98) je bil Sampras imenovan za ATP igralca leta. Leta 2002 je svojo kariero zapustil s 14. zmago v Grand Slamu, ko je v finalu ameriškega Opena premagal Agassi. V starosti 31 let je bil najstarejši odprven prvak od leta 1970. Sampras je odločil, da se bo vrnil na vrh, turnir pa postal zadnji uradni teniški tek kariere.